Loodushoid ja loomakaitse

classic Classic list List threaded Threaded
1 message Options
EVL
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Loodushoid ja loomakaitse

EVL
Administrator
This post was updated on .
Loodushoid

Eesti riik ja rahvas on väga rikas tänu sellele, et meil on veel puutumata loodust. See jääb üha haruldasemaks nähtuseks tänapäeva maailmas. Väga kerge on oma isiklike või riiklike eelarveaukude täiteks loodus / loodusvarad rahaks teha. Paraku toob see teguviis tegijale pikas perspektiivis rohkem kahju, kui kasu.
Raha saab teenida (raske) tööga. Olgugi ta ka raske, seda magusam on tulu. Looduse vastu tuleb austust tunda. Loodus on maailma ainus naturaalne olek. Kõik muu on tehislik ja võlts! Seepärast ärme lähme loodusesse risustama ja lägastama. See on sama, mis oma kodus söögilauale sittumine. Kes niimoodi talitab, ei vääri inimese nime ega seda, et teda inimesena koheldaks!

Austusest loomade vastu pole mingit tarvidust meil neid tappa. Liha ja kehakatet saab iga inimene poest. Seega on iga jahipidamise põhjendus, mis ei ole tingitud liigilise tasakaalu tagamisest, lihtsalt mõttetu, kui mitte haiglane. Alates kõige pisemast olendist, putukast ja meie suhtumisest temasse, on näha inimese hoiak loodusesse. Tuleks austada iga vikemagi sitikat, sest ka temal on olnud hoolitsev ema, kes on oma lapsed armastusega, vaatamata tohututele raskustele ja ohtudele, ülesse suutnud kasvatada. Mis õigusega me saame nüüd tulla ja ta hävitada? Kui jah, siis algab siit sadism, mis viib lõpuks inimeste hävitamiseni välja. (Sest paljud sadistid on alustanud kaitsetutest loomadest).
Nii et austagem elu - siis austame ka loodust - seda maailma ainsat ehedat ja naturaalset seisundit!
Küsigem: Miks lubatakse motosporti? Miks lubatakse niimoodi - lõbu pärast - kütust raisata? mõnel maal ei jagu kiirabile ja tuletõrjele kütust, nemad aga kulutavad seda ülla spordi sildi all. Peab ütlema, et motospordil pole spordiga midagi pistmist. Selline lauslollus tuleks kiiremalt ära lõpetada. Neid spordialasid, mida inimene ilma masinate abita teha saab, on küll ja küll. Kergem on muidugi rooli taga või sadulas istuda ja gaasi anda. See pole mingi sport.
Kui seda videot vaatasin, siis ausalt, natuke paha hakkas...KUST KÜLL TULEVAD SELLISED INIMESED? Ikka kõva närviga filmija on olnud. Kui tegu loomakaitsjaga...seda enam.
No saab väga hästi armastusega kasvatada ja ka tappa. Kui loom korralikult uimastada, ei riku isegi purunenud kolju nahka ära. Ikka ennem löö loom maha ja siis asu nülgima...
Päikest ja ilusat Eesti looduse nautimist! Hoidkem ta puhtana!
Kahju, et selliseid inimesi on ka olemas... http://www.divshare.com/download/6133206-95b

Mis inimesed need on?


   
   
   
 See video on Leedust...


 ''I can accept failure, but I can't accept not trying''