Jüri Liim taastab vapsiliikumise

classic Classic list List threaded Threaded
3 messages Options
EVL
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Jüri Liim taastab vapsiliikumise

EVL
Administrator
This post was updated on .
Jüri Liim taastab vapsiliikumise

15.04.2009 22:27

Pronkssõduri õhku lasta lubanud kahekordne riigivapi ordeni kavaler Jüri Liim taastas Vabadussõjalaste ehk Vapside organisatsiooni.

Konstantin Pätsi presidendiks oleku ajal kuulutati vapsid riigi vaenlasteks, vahendas Reporter.ee.

Laupäeval kogunes kindel sõpruskond Jüri Liimi kitsukesse korterisse ja liit oligi sündinud.
«Paljud erakonnad on moodustatud järjepidevuse alusel. Ka Vabadussõjalaste liit oli olemas. Me kindlasti tunnustame Pätsu kui Eesti Vabariigi president, kuid me ei saa nõustuda sellega, mida ta tegi ja kindlasti me taunime ka seda, et meie riigi presidendi ausambaid värvidega üle kallatakse,» rääkis Liim.

«Kui Eestis tohib tegutseda riigivastane organisatsioon Öine Vahtkond, siis miks ei tohi need tegutseda, kes oma vere hinnaga tõid Eestile vabaduse,» ütles Liim.
REKLAAM

Jüri Liim vihastub, kui Vabadussõdalase liitlasi vapsideks kutsuda. See oli juba liikumise ajal kujunenud mõnitavaks sõimunimeks. Jüri Liim aga taastas liidu täiesti tõsistel eesmärkidel.

«Mitte keegi ei teadnud, mida ma hakkan tegema, aga nad usaldasid mind. Niimoodi mitte keegi ei saanud reeta. Kuid kõrvale jäid kõige kõvemad rahvuslased, kellega ma kontakti võtsin, kes ainult räägivad. Kui aga tegusi on vaja teha, siis poevad sõna otseses mõttes põõsasse. Nende jaoks on rong läinud,» rääkis Liim.

http://vabadussojalased.weebly.com/
 ''I can accept failure, but I can't accept not trying''
EVL
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Jüri Liim taastab vapsiliikumise

EVL
Administrator
This post was updated on .
Arvamus.
Kena et inimesi huvitab Eesti saatus. Kuigi neid eesti rahvuslaste organisatsioone on juba päris paljuks läinud. Kellele see kasulik on? Otsustagu igaüks ise. Praegu luuakse madissoni juhtimisel ka üht teist organisatsiooni. Kuidas nad end õigustavad, seda näitab aeg.

Kõik oleks kena, kui EVKL-i nime ei kasutataks. Igasuguseid muid parteisid nagu Isamaliit, Keskerakond, Rahvaliit jne., neid võib rahulikult taastada, sest need koosnesid juba omal-ajal suvalistetst inimestetst. Eesti Vabadussõjalaste Keskliiduga oli aga lugu haoopis teine. EVKL-i liikmed olid VABADUSSÕJA VETERANID! Tõsi ta on, et hiljem hakati ka mittevabadussõja veterane liikmeks võtma, kuid nendel EI OLNUD HÄÄLEÕIGUST!
Võttes kasutusele nende väärikate meeste organisatsiooni, peaks olema garanteeritud, et seda nime mitte kunagi halba valgusesse ei pandaks. Kas Liimi EVKL suudab seda garantiid anda? Ei, ei suuda.
Mida annab üks väärikas nimi ajaloost selle võtjale? Kas muudab nimevõtja kah väärikaks ja lugupeetuks? Kindlasti mitte. Igaüks tehku omale ise nime. Kas see ka õnnestub, seda näidaku ajalugu. Aga nii, omal ajal kasutusel olnud väärika nime kopeerimine - see on lausa alatu. Ma saan aru, et seal taga on ausad ja õilsad kavatsused ja endise EVKL-i ideed on eeskujuks. Kuid selleks ei pea nime kopeerima.


Vapsi nime kasutamisest kah veidi. Vapsiks kutsus vabadussõjalasi ka lihtrahvas. Nagu rahvasuu lühendab sotsiaaldemokraadid sotsideks, natsionaalsotsialistid natsideks, nii ta lühendas ka pika ja lohiseva vabadussõjalased vapsideks. Rahvas pole süüdi, kui seda ka halvustavalt on tehtud. viimasest on muide William Tomingas kirjutanud. temal aga pole mingit moraalset õigust võtta sõna vabadussõjalaste eest, et mis on viimastele solvav, mis mitte. Tomingas astus juba 1932.a. EVKL-ist välja ehk siis aastal, kui EVKL suurde poliitikasse astus.
Võtame a´jaloost nime mulk ja Mulgimaa. kust see on tulnud? Nii kutsusid sealseid eestlasi lätlased. mulk(u) tähendab aga läti keeles lolli. Seega mulgid on lollid ja Mulgimaa on Lollidemaa.
Võtame ka meie pealinna nime Tallinn. See tähendab Taanlaste Linna. Kas pole alandav oma riigi pealinna nimetada okupantide ja anastajate järgi. tegu oli algselt ju meie oma Rävalaga.
Näited võiks veelgi tuua, aga ehk piisab nendestki, et selgeks teha üht: ei maksa minna leili seal, kus ei ole mõtet. Nimetuse sisu on tähtsam kui ta ise.

Lõpetuseks.
Lähen Perekonnaseisuametisse ja võtan omale uue nime - Jeesus Kristus. Nii, nüüd hakkan ehk ka imesid tegema...
 ''I can accept failure, but I can't accept not trying''
EVL
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Jüri Liim taastab vapsiliikumise

EVL
Administrator