Iisraeli küsimus (judafoobidele)

Posted by EVL EVL
Options

KLIKI PILTIDEL!


Oh õudust, Sa nägid just pilti kirjaga "FIGHT TERROR! SUPPORT ISRAEL!". Kuidas saab nii öelda? See ei lähe ju kokku nende ananüümsete internetilehekülgedega, kus kirjutatakse, et juute on kogu maailm täis (iga miljardi inimese kohta vähemalt ao miljardit juuti!), et nad on kõiges süüdi - alates dinosauruste väljasuremisest kuni kliima soojenemiseni välja. Nad on kõikvõimsad, neil on 100 elu ja 10 000 lihtsureliku mõistus jne., jne... Seda hirmsat statistikat võiks lõpmatuseni kirjutada.


Mõtle kuidas tahad. Sul on õigus oma arvamusele ja seisukohtadele. Eriti meeldiv oleks, kui su seisukohad on põhjendatud ega seisne müütidel, vähesel (selektiivses) lugemusel ja üleskõetud emotsioonidel. Kuid on ka teistsuguseid lähenemisi. Näiteks Iisraeli armee mudel on üks efektiivsemaid väikeriigi jaoks ja ainuüksi sealt on Eestil palju-palju õppida...

Ja see II maailmasõja aegne natsipropaganda juutide vastu... Jah, Hitler tahtis juutidest lahti saada ja Saksamaa skslastele anda. Selle teostamiseks ta pooldas Iisraeli riigi loomist. Kahjuks Inglismaa ei lubanud Saksamaa juutidel sinna ümber kolida. Kuid tänaseks on juutidel oma riik ja Euroopas on neid palju vähem kui toona. Tänapäeva Euroopa ees on palju tätsamaid probleeme, mis Euroopat ohustavad - üheks selliseks on pealetungiv islam. Olgu pealegi Euroopa juhid ise süüdi selle ohu tekkes, see enam ei loe (kui kaka on kraevahele lastud, ei aita taevapoole rusika vibutamisest. Aitab vaid enda puhtaks pesemine). See on oht ja sellega tuleb tegeleda. Ei maksaks end ajaloost kergekäeliselt kaasa haarata ja oma valvsust sellega hajutada. Kui üks tont on tänapäeval üleelusuuruseks paisutatud, siis on see juudiohutont. Kuid see ei tähenda, et peaks valvsuse kaotama. Igasuguse mitteeuroopa mõju Euroopas tuleb haoida maksimaalselt minimaalsel tasemel. Kuid prioriteedid peavad olema paigas - mis on reaalne ja esmane oht, mis fantoomhirm ajaloost.

Tõsi, olid ajad, mil riigita rahvas - juudid patseerisid mõõda Euroopat ja maa omamise keelu tulemusel asusid äri tegema (raha vahetama jne). Kuid kus raha, seal on ka kadedus. Saadeti ju isegi Euroopa paremad rüütlid - Templirüütlid - tuleriidale, et Prantsusmaa kuningas ja teised ülikud, kes neile võlgu olid, saaksid sellest priiks.
Ei kindlasti oli ja on juutide seas neidki, kes aastasadadega omandatud ärivaimu ära kasutades petavad jne. Kuid kus maal selliseid poleks? Kui ka kõik juudid oleksid sellised, jääks neid siiski liiga armetult väheseks selleks, et maailma oma võimule allutada. Kes seda aga usub, see peab küll juutides tõelisi üliinimesi nägema, kes üksi suudaks mõjutada sadu miljoneid. On see võimalik? Kas pole selline juutide ületätsustamine kõigi teiste rahvaste alandamine? Minule on see juutide ületähtsustamine vägago alandav! Ei ole need teised rahvad (ka. eestlased) nii äpud ja saamatud midagi, et käputäis juute neile pähe saavad istuda. Kuid kui see tõesti nii on... siis... tunnustus üliinimlikele juutidele. Miljonid (miljardid ikka!) limukad ei väärigi sel juhul midagi muud.

Rahvusluse kandev ideaal on - igal rahval on õigus oma riigile!

Iisraeli küsimus

Juudid las elavad oma riigis! Juutidel peab olema koht, kus nad saavad tegutseda, segamata teisi rahvaid. Juute on maailma valitsemiseks liiga vähe. Sel teemal fantaseeriad juhinduvad oma foobiatest (eriti kui lugemus piirdub "Siioni tarkade protokollide", Orwelli ja islamistide propaganda TV-ga) ja nad on loobunud oma JÕU tunnistamisest. Nad tunnevad end ohustatuna käputäiest juutidest (kuigi näit. islami oht on mitmeid kordi reaalsem ja ohtlikum).
Kui mõni rahvas ja riik allub juudi poliitikute või organisatsioonide (Wiesenthal ja Co) nõudmistele, näitab see vaid taoliselt käitujate orjameelsust. Selg sirgu ja seisa oma huvide eest (kasvõi nagu need kavalad juudid ise)! Vasta samaga ja pole mingeid probleeme. Kes tahab orjata - see orkjaku! Juudiviha ei lahenda midagi, tuleb lihtsalt õppida käputäiele EI ütlema ja ise oma huve kaitsma hakata! Aitab sellest õpitud abitusest! Juudid süüdi - juudid süüdi - juudid ei lase elada - juudid ees ja taga... Ja kui see peaks tõsi olema - siis PALJU ÕNNE VALDAVALE ENAMUSELE = ORJADELE! Orjake siis pealegi.

Palestiinlastel on olemas terve suur araabiamaa (kuid tänaseks on nad saanud oma riigi Iisraeli küljest), käputäis Iisraeli pole sellest lah,akast midagi. Pealegi on nn. "palestiinlased" lihtsalt araablased või siis islamiusulised juudid (ühed semiidid kõik). Kahju, et vennad ei saa läbi omavahel. Paradoksaalselt ei saa ka paljud islamimaad "palestiinlastega" läbi (Egiptus, Liibanon, Süüria, Jordaania). Juhtub parimateski peredes... Kuid nagu õeldud - araabia-islamiterritoorium on kordades suurem. Sealt lähtuv võõras kultuur ja ekspansionismi oht on kordades ohtlikum kui väike Iisrael (On see foobia? EI, sest seda kinnitavad faktid, piisab alustuseks kasvõi silmad lahti Euroopas ringi liikuda). "Palestiinlased" on ennekõike Iraani "Trooja-Hobuseks" viimasesse Lääneliku kultuuriruumi kantsi Lähis-Idas - Iisraelile. Kumb riik on läänele ohtlikum? Loomulikult IISRAEL! - röögivad kõik pealiskaudsed, islamistide-vasakpoolsete-anarhistide poolt äralollitatud. Kerge ja mugav on ju elada lihtsate küsimuste-vastuste maailmas, eriti, kui probleem on NÄHTAMATU! Katsu sa silm-silma vatu minna islamistiga Euroopas, kesrgem on sionistlikku vandenõud kiruda. Kiru-kiru, niikaua kui tegelikud ja reaalsed probleemid sind reaalsusesse tagasi toovad. Paraku võib selleks ajaks juba lootusetult hilja olla... Kuid kes tahab varjude peale haukuda ja siis hiljem seljatagant jalahoopi saada - see andku minna! Sarnaseid "Valgeid moslemeid", kes sinisilmselt võideldes juutlusega teevad tegelikult oma kätega moslemite tööd, neid on omajagu.

Muidugi ei pea juudi valelikke organisatsioone või mingeid poliitikuid toetama, kuid riigina on Iisraelil õigus oma riigile ja see on kogu maailma huvides! Parem on seda mõista ja emotsioonivabalt faktidele näkku vaadata: palju on juute? palju on moslemeid? Palju on Lääne kantse Lähis-Idas? OK1 Kui kukutame Iisraeli ja USA, kes siis maailma valitsema asuvad? Venemaa, islamistid (ka äärmuslased ja reaalsed terroristid), Hiina, Chavez koos oma Ladina-Ameerika punastega jne. Oleks see meile parem maailm? Vaevalt, neis riikides on esiteks vähem valgeid, euroopalikku kultuuri ja kogu nende vabadus ja sõltumatus väljendab peaasjalikult poosetamises. Näiteks kommunistid (Hiina, Ladina-Ameerika jt) - kommunistid vajavad vaeseid ja rõhutuid, et neil oleks missioon, oleks "kari" keda karjatada ja juhtida. Pole ealse kommunistidest ladviku huvides tuua rahvale heaolu. Tehakse vaid kõik ühtmoodi vaeseks.Rääkides Iisraelist ja viimase toetamisest, tõusevad paljud tagajalgadele. Enne seisukoha võtmist võiks kümme korda sisse ja välja hingata, ja siis uuesti asi läi mõelda.
Mis on Iisrael? Äärmiselt rahvuslik riik, kes kaitseb oma riiki ja rahvast. On selles midagi halba? On selles midagi halba, et juutidel on oma riik? Kas sooviksime pigem seda, et nad oma riigist ilma jääksid ja Euroopasse koliksid?

Kes on Iisraeli vastased? Need on terroriorganisatsioonid, kes on samal ajal kogu lääne ühiskonna vastased. Näiteks mis rahvas on see paljukannatanud palestiina rahavas? Nad on tavalised araablased, kes asusid juutide maale elama, kuna juudid olid vanad-roomlased ära küüditanud ja keelanud neil koju naasta. Nii asusidki juudid teistesse riikidesse elama. Kuid kas neil ei ole õigust sellele käputäiele viljatule maale, kus nüüd on Iisraeli riik? Võrrelge iisraeli araabia maade käes oleva territooriumiga ja te saate aru, et nn. "palestiinlaste" võitlus ei käi mitte "oma" maa ja riigi eest, vaid tegu on araablaste-islamistide sõjaga Iisraeli, kui lääneliku kultuuri esindaja vastu. Enne juudiriigi teket elasid seal vaesel ja viljatul maal mõned rändkarvakasjatajatest araablaste hõimud, oli ka araabia kristlasi. kuid kui riigid oma maa kätte said ja ülesse harisid, olid nii kui niuhti ennast palestiinlasteks nimetav rahvas kohal.
Kui poolt juba valida, siis igal juhul Iisrael! Kuid ka moslemi terroriste pole kellegil keelatud toetada. Laske käia! Kuid varem või hiljem katkeb ka terroriseeritava kannatus.

Eestil sai villand Pronksmehest, mis kujunes eestivihkajate meeleavaldamise kohaks.
Gruusial sai villand osseetide raketirünnakutest oma külade pihta.
Näiteks kaua suudaks taluda sellist situatsiooni, et keegi naabrimees tulistab oma korterist naabermaja. Lõpuks naabermaja rahval viskab üle ja ta korter lastakse pilbasteks. Ei huvita siis kedagi, et endine kange laskja nüüd naiste ja laste selja taha peitu poeb. Kõik nad lastakse täie õigusega õhku. Suitsiidne tegevus lõppeb ikka ainult ühe asjaga - nimelt suitsiidiga.

Iisraelil sai villand Hamazi raketirünnakutest iseseisvast nn. palestiinlaste Gaza sektorist.
Kõik mis ohustab riiki, see tulebki halastuseta HÄVITADA! Kõik tsiviilohvrid jäävad Hamazi südametunnistusele. Need argpüksid julgevad sõdida vaid naiste ja laste seljatagant. Haledad tegelased.
Muidugi, nagu iga rahva, nii ka juutide hulgas on pätte ja kaabakaid ehk isegi maailmavallutus plaanidega vandeseltsalasi (mina ei tea kahjuks ühtegi sellist, kuigi internet kubiseb säärastest materjalidest).
Üks sagedasemaid etteheiteid Iisraelile on see, et ta tapab vaeseid "palestiinlasi". Küsiks siis vastu: Miks siis Liibanon, moslemi maa, on samuti hädas nn. palestiinlastega, kelle põhiline tegevus on kuritegevus. Nemad võiks ju ometi hästi läbi saada.

Kõik nn. "palestiina vabadusvõitluse" juured viivad otsejoones terroriorganisatsioonidesse. Algaegadel nimetati end aeg-ajalt isegi kommunistideks. Ega siin suurt vahet ole.
Teine eteheide on see, et üksi, ilma USA toeta, ei julgeks Iisrael midagi teha ja ta hävitatakse. Kõigepealt võiks meenutada, et Iisrael on praktiliselt üksi (esimese sõja kindlasti üksi) võitnud kaks sõda araablaste vastu. USA toetus on muidugi väga vajalik, kuid mis selles nii erilist on? USA on immigrantide maa, sinna asus omal ajal, kui indiaanlased olid looja karja saadetud, ka palju juute. Paljud on ka juhtivatel kohtadel. Mis seal ikka...
Huvitav, kelle poole me ise vaatame, kui häda käes? Kas laostunud Euroopa või tugeva USA poole? Või keeldume "sionistliku" USA abist ja kutsume hoopis Hamazi, Al-Qaida või Talibani endale appi?
Igatahes enne toetada Iisraeli, kui terroriste. Ja mingil mikroskoopilisel Palestiina riigil pole mittemingisusgust mõtet ega võimalust ilma pideva rahvusvahelise abita ära elada. Kõige mõistlikum oleks, et kallid moslemivennad mõnest rikkast naftamaast panevad oma rahad alla ja asustavad nn. palestiinlased kuhugi osasse suurest araablaste maast ja kõik oleks rahul.
Kolmas argument mida samuti sageli kuuleb, on see, et igal rahval on õigus omale riigile. Kindlasti! kuid alustada võiks kurdidest, keda elab maailmas üle 40.milj. ja alles pärast selliseid suuri ja päris rahvaid, võiks järg jõuda ka sellise olematu rahva nagu "palestiinlate" juurde.

Kõik need anasetaputerroristid, see märtri kultus, see kuidas emad oma lapsi ohverdavad - kõik see on haiglane. Sellistest terroristidest märtrite tegemine viitab ptsejoones Iraanile, kes toetabki kohalikke terroriste. Mis on Iraani suurimaks mureks ja sooviks? See on hävitada Iisrael, mitte aga mingi Palestiina riigikese tekkimine.Pealegi võiksime eestlastena suurepäraselt teada seda, et naabreid valida ei saa.
Rahvuslaseks olemine ei pea ähendama pimedat juudiviha. Pigem iseloomustab õiget rahvuslast teistesse rahvastesse ja rahvusriikidesse austavalt suhtumine.

Lõpetuseks. Kindlasti võib lugeda "Siioni tarkade protokolle", revisionostlikke raamatuid, sionistide vandenõust maailma vallutamiseks jne. mõndagi sellisest materjalist võib ka tõeks osutuda, kuid terroristide toetamist see kõik ei õigusta. On loomulik ja normaalne, et meile on mõned rahvad sümpaatsemad, kui teised. Kuid pimedast vihast ja internetis leiduvast solgist ei maksaks laste end tühja-tähka pärast lolliks minna. On palju muid ja sinu riigile palju kasulikemaid tegevusi, millega tegeleda. loe tutvu, laienda oma silmaringi, kuid ära lase kellegi pimedast vihast lolliks minna. See võib sulle endale kahjuks tulla.Vandenõuteooriad on muidugi huvitav lugemine, kuid ilma kriitika meeleta ja rumal inimene hoidku sellisest kirjavarast heaga eemale. Seda kisa, mis sellise suust tulema hakkb, ei viitsi ükski normaalne inimene ära kuulata.

Näiteks herr Hitler kaotas oma mõttetu juudiviha tõttu sõja, riigi ja lõpuks ka elu. oli see kõik seda väärt? Kas ta siis päästis Euroopa? Raisk ma ütlen! On nüüd Euroopa paremas seisus? Kuid jah, seda me ju ka ei tea, mis Euroopast oleks saanud siis, kui Hitler poleks ennetavalt Venemaad rünnanud. Siis võiks olukord veel hullem olla. Kuid sellegipoolest oli tema äärmuslik rassiteooria temale endale hukatuseks. Maailmas kahjuks ei ole nii, et kõik hädad tulevad ühest allikast ja kui see likvideerida, siis saabub 1000 aastane rahuriik. Nii see kahjuks ei ole...

Muide seesamune Hitler ei soovinud mitte juute hävitada. Oma teravate väljaütlemistega soovis ta panna juudid emigreeruma. Alates Mein Kamfist kuni Kristallööni said juudid signaale, et nad ei ole Saksamaal teretulnud. Hiljem viidi juudid getodesse, järjest kaugemale itta. Sõja puhkemise ohuga  USA-ga, olid Saksamaa juudid Hitlerile justkui pantvangid, mis hoiaks ära rünnaku USA poolt. Nii ei läinud.
Juba enne sõda tegi Hitler koostööd Saksamaa ja Palestiina sionistlike organisatsioonidega, et luua Juutide Riik ja saata Saksamaa juudid sinna. Paraku oli Iisrael tollal Inglismaa asumaa ja inglased keelasid selle ära.
Teine varjant oli juudid Madacaskarile viia. paraku tuli sõda vahele ja transport oleks liiga kallis ja ohtlik olnud. Nii jäidki juudid getodesse. Sõja lõpu poole oli nii tavalistel tsiviilelanikel, sõduritel, kui ka muidugi koonduslaagrite asukatel suur toidupuudus. paljud suridki just sõja lõpul nälga, kui sakslasi enam polnud ja liitlasi ka mitte. Haigused ja nälg, hoolitsuseta jätmine - see hukutas paljusid vange.

Kuid kes soovib, sel on õigus panna omale pommivöö ümber ja end õhku lasta. Kuid tasub meeles pidada, et Iisraelil on samuti täielik õigus sind enne oma "tulevärgi show" alustamist pihuks ja põrmuks teha. Lohutama jääb siis vaid teadmine, et sealkandis kehtib veel ilusasti veritasu. Veri vere eest...Kellel veri ennem otsa saab, see on...

Eelnev jutt ei tähenda kaugeltki seda, et juute peaks teistest rahvastest kuidagi erilisemalt kohtlema. Ei. Kõik peavad vastutama oma tegude eest. Kellegi erilisena kohtlemine kutsubki esile vihkamist. Seda pole vaja.

Kuid samas on väga naiivne kõikjal "juuditonti" näha. Kui eestlane ise ei kummarda juutide, "ameeriklaste", hiinlaste või ükskõik millise teise rahva ees, ei ole neil ka meie üle mingit võimu. Kõige olulisem on eestlasel ajada oma selg sirgu ja olla ise oma peremees. Ise lastes end orjaks teha ja siis soiguma hakata, et vaat kus kõik meid kiusavad - see on naeruväärne! kellegil pole su üle võimu, kui sa seda võimu neile ei anna. Ka juutidel.

Ja kas meile - eestlastele - meeldib, kuid keegi meid rahvuse pärast põlgab ja mõnitab?
Üksikute inimeste kuritegude hukkamõist ei saa automaatselt kanduda üle tervele rahvale või riigile. See on nonsens.

Samal teemal: www.syndikaat.ee/news.php?uID=2707&lang=est


NB! Kelle lugemus piirdub Mein Kampf'i, Siioni Tarkade Protokollide ja Orwelliga, see avardagu kiiresti oma silmaringi, kui soovib adekvaatset maailmavaadet omandada. Kuid lollid hoidku üldse nendest raamatutest eemale - siis lolli suust muud laulu enam ei kuulegi! Siis on kõik must valge ja lahendused kõigile probleemidele lihtsad ja primitiivsed, nagu ajalugugi näitab. Deoorias on nii kommunism kui ka natsism kenad ja toredad. Ei vaidle vastu. Fassaad on ilus ja uhke, propaganda veel enam. Aga reaalsus...


Kui Sina ei ole judeofoob (omad terve mõistuse ega näe maailma must-valgena, kus probleemidel on primitiivselt lihtsad lahendused), siis ära liigselt erutu. Päikest!  Mihhail Lotman: antisemitism on seotud rahvusliku alaväärsuskompleksiga


Intervjuu Humanitaarinstituudi professori Mihhail Lotmaniga 2002 iisrael.ee

Intervjueerinud Piret Udikas

Kas ja kuidas puudutab holokaust teid ja teie lähedasi?
Keegi minu sugulastest (vähemalt nendest, keda ma tean) ei ole otseselt holokaustis kannatanud.
Milliseid mõtteid kutsus Teis esile äsjamöödunud esimese holokaustipäeva tähistamine?
Vastulolulisi. Ühelt poolt arvan ma, et süütult hukkunud inimeste mälestamine on hea ja õiglane. Teiselt poolt see, kuidas see päev sisse viidi, tekitab pigem kibestumist.
Karta on, et selline holokaustipäev muutub mitte lepituse, vaid uue viha tekitamise päevaks.
Kus peituvad antisemitismi juured, mis viis kuue miljoni juudi tapmiseni Euroopa kultuurmaades?
Antisemitismil on kaks põhilist allikat. Üks peitub ksenofoobias (võõra kartmises ja vihkamises), teine judaismis endas.
Kui üks rahvas usub end olevat Jumala väljavalitu (aga iga religioosne juut peab seda uskuma), siis tekitab see paratamatult vastureaktsiooni teistes rahvastes.
Antisemitismi tundis juba antiikaeg, kristlus tõi siia uue dimensiooni: juudid lõid risti Jumala. Ehkki juba keskajal astusid Rooma paavstid antisemitismi vastu, säilis see rahvahulkades ning plahvatas alati mingisuguste looduslike või poliitiliste kataklüsmide ajal.
Kui keskajal oli antisemitismil tavaliselt religioosne värving, siis uusajal muutus see puhtilmalikuks. Siiski on ka ilmalikul antisemitismil näiteks Saksamaal või Venemaal selge mütoloogiline aluspõhi: nii sakslased kui venelased pretendeerisid erakorralisele staatusele.
Näiteks nimetas Dostojevski vene rahvast “jumalakandjaks” (narod-bogonosets). Sellel taustal ei saanud juudid olla lihtsalt üks teine rahvas, vaid inimeste alamtõug. Samasugune kolmikklassifikatsioon oli sakslastel: valitsev rass aarialased, siis teised rahvad ning lõpuks alaminimesed (lisaks juutidele kuulusid siia ka mustlased).
Praegusel ajal on antisemitism Ida-Euroopas seotud ennekõike rahvusidentiteedi kriisiga ja rahvusliku alaväärsuskompleksiga. Antisemitism on siin ennekõike ksenofoobia vorm, seda võiks nimetada parempoolseks antisemitismiks. Lääne-Euroopas aga võtab antisemitism ennekõike antisionismi kuju, see on vasakpoolne antisemitism.
Eesti oli ainuke riik Euroopas, kus tapeti kõik juudid, kes polnud Venemaale emigreerunud ja kätte saadi. Samas olime esimene riik, kus juudid said rahvusliku kultuurautonoomia. Kas on õigus neil, kes väidavad, et Eestis ei ole olnud riiklikku antisemitismi?
Juutide tapmise eest II Maailmasõja ajal ka Eesti territooriumil ei saa mitte kuidagi süüdistada ei Eesti riiki ega Eesti rahvast. Riiklikku antisemitismi ei olnud Eestis ei enne II Maailmasõda ega ole seda ka taastatud Eesti Vabariigis.
Mingit seost kultuurautonoomia ja holokausti vahel Eestis ma ei näe. Eesti oli okupeeritud ala ja selle eest, mis siin toimus, vastutab riigina okupeeriv riik. Teine asi on see, et Eestis leidus arvukalt kollaborante, kes töötasid nii Saksa kui Nõukogude okupatsioonireþiimide kasuks. Need, kes on süüdi inimsusevastastes kuritegudes, peavad saama karistuse.
Juutide tagakiusu läbi ajaloo on põhjustanud kristlik antisemitism. Kuidas saavad kristlased lunastada süü juutide ees?
Ma ei arva, et kristlased tervikuna vastutaksid kuidagi antisemitismi eest. Meil kõigil on reaalsed patud, mida kahetseda ja lunastada.
Miks on Efraim Zuroffil õnnestunud ässitada meie rahvast enda vastu?
Ma arvan, et peapõhjusi on kaks. Esiteks, meedia kajastas tema tegevust väga tendentslikult, teiseks aga jääb mulje, et Zuroff käitub spetsiaalselt nii, et välja vihastada võimalikult palju eestlasi.
Riikides, kus pole tehtud lõpparvet antisemitismiga, tõstab see uuesti pead. Kas olete Eestis kohanud juudivaenulikkust?
Olen.


Iisraeli armee - väikerahva riigikaitse (totaalkaitse) ideaalvariant

Üksik sõdur

2009 Margarita Vul iisrael.ee

Iisraeli Kaitseväes (IDF) on grupp ajateenijaid, keda kutsutakse „üksikud sõdurid”. See tähendab, et nendel sõduritel ei ole vanemaid Iisraelis ja nad vajavad erilist hoolitsust sõjaväe poolt. Enamus neist on äsja Iisraeli saabunud.
Olin üks nendest äsja saabunutest. Lahkusin Eestist, kui olin alla 16 aastane, et lõpetada keskkool Iisraelis. Kolm aastat hiljem otsustasin sinna jääda, et teenida riiki, mis oli andnud mulle suurepärase hariduse ja taustsüsteemi oma isiku arendamiseks.
Enamus tüdruk-sõdureid teevad oma armeeteenistuse läbi rahulikes tingimustes, baasides Iisraeli territooriumil. Vaatamata soolisele võrdsusele mõistame, et oleme erinevad ja selle tõttu pakume erinevaid väärtusi ühiskonnale.
Armee vajab mõnikord „naiselikku puudutust” ülesande täitmisel, kuna naised on kannatlikumad ja nendel on lisaks ka kuues meel. Läksin lahingväeosasse teenima, kuna see oli kõige sobivamaks minu tervise, sotsiaalse positsiooni ja tahte seisukohast, kuna pean õigeks alati anda endast oma parimat. Sain meeste vormiriietuse, rasked saapad ja M-16 relva. Pidin seda kandma kogu aeg endaga kaasas, vaatamata sellele, kus ma viibisin ja mida tegin. Relv oli mul enese kaitseks, mitte kellegi tapmiseks. Olin keskkonnas, mis esindas rohkemat, kui ainult armeed. See esindas positsiooni, suhtumist, hoolitsust ja tähele¬panu minu suhtes. See oli mulle esimeseks sammuks, et ma ei tunneks üksindust.
Saatsin oma emale Eestis mõned faxid, millele palusin ta allkirja. Ta ei osanud heebrea keelt lugeda, selle tõttu ei saanud ta ka aru, millele ma palusin tal alla kirjutada. Ma ei tahtnud, et ta minu pärast muretseks. Ta ei ole iisraellane, mistõttu ei oleks ta ka aru saanud, miks oli vaja minna ohtlikele aladele. Minust sai topelt „tegija”: üksik sõdur ja üksik lähivõitluse sõdur. Olles ilma rahata ja mitte keegi, sain staatuse, mis andis mulle ülima respekti inimeste silmis. Veel enamgi, naisena sõjaväes sain riigi jaoks veelgi väärtuslikumaks.
Sõjaväe noorteaeg kestis üle kahe kuu. See oli minu jaoks kõige raskemaks, kuid ka parimaks ajaks armees. Õppisin seal alati püüdma olla parim, ilma üritamata end teistega võrrelda. Seda nimetatakse enesedistsipliiniks, mis on mulle praegugi veel kõige olulisemaks asjaks elus. Teiseks sammuks üksinduse ületamisel oli pidev enesekontroll.
Sellele järgnes kaks kuud väljaõpet sõjaväebaasis Jenini lähedal, kus õppisin tundma palju erinevaid inimesi ja asju. Teadsin täiuslikult mis ajal ja mis põhjusel tuli ärgata. Minu sisemine kell erines teiste omast. Mõnikord magasin ainult kaks tundi ööpäevas ja sedagi pärastlõunal. Vahel tuli ärgata ja dushi all käia kell neli hommikul, kui lähima araabia küla mosheest kostusid hommikupalved. Kuuldes püssilaskusid, tundsin ära relvatüübi, millest lasti, ning sain isegi aru, kust suunast lask tuli ja miks lasti. Minust sai operatiiv-entsüklopeedia, mida võisid kasutada nii sõdurid kui ohvitserid igal ajal. Produktiivsus, vajalikkus ja kasulikkus olid minu jaoks vahenditeks, mis aitasid peletada üksindust.
Armeesüsteem aitab rahaliselt üksikuid sõdureid ja toetab neid kõiges, mida nad vajavad. See võimaldas mul üürida korteri, kuhu sain minna nendel nädalavahetustel, kui olin sõjaväest puhkusel, et ennast laadida. Armee võimaldas mul töötada ka tsiviilametis, mis tõi nii palju raha sisse, et sain osta lennupileti vanemate külastamiseks. Kõik, mis mul oli, olin saanud armee abil. Minu korteris oli kõik olemas, mis teistel sõduritel oli vanemate kodudes. On imetlusväärne, kui tundlik see süsteem oli minu elamistingimuste ja isegi minu tujude suhtes.
Tegelikult ei ole ma täiesti juut. Olen isegi lapsena ristitud. Kaitsevägi (IDF) rahuldas minu kapriisi ja lubas mul sõdurivande anda Piiblil. Tähtis sõnum on see, et süsteem, milles olin, on täiuslik, vaatamata sellele, mida sellest uudistes räägitakse või mida mujal Iisraeli armeest arvatakse.
On rahvaid, kelle jaoks sõda on emaks, kuid Iisraeli sõdurite jaoks on armee nagu ema: see hoolitseb, aitab, rahuldab kapriisid, muretseb, karistab ja hindab neid kõiki.
Kahe aastaga oli minust saanud seersant. Ma ei tundnud kahju, kahetsenud ega mõtelnud, et midagi oleks võinud olla teisiti. Olin andnud oma parimad aastad parimale süsteemile. See oli parimaks vanuseks, et teha seda, mida tegin. Sellest ajast on parimad mälestused ja sõbrad ning rahulolev tunne.
Kõndides sõjaväe vormis tänaval, läksid mõtted kaugel olevale emale, mis tõi üksinduse tunde. Tundsin nälga, kuid seda ainult mõned minutid, enne kui mõni kohvikuomanik märkas mind ja ütles: „Tule sisse, pakun sulle kohvi … kas oled üksi Iisraelis? Dvora! Pane üksikule sõdurile natuke humust kaasa! Nägemist kullake!” Iisraelis ei saa sa isegi nautida üksindust!

2 Comments

classic Classic list List threaded Threaded
EVL EVL
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

British Fascists clash with anti-fascist protesters

This post was updated on .
British Fascists clash with anti-fascist protesters

This article is written on Sunday, 06 September 2009, 12:47

There have been angry clashes in central Birmingham as right-wing protesters fought with anti-fascist campaigners in a busy shopping street.

A planned demonstration by The English Defence League descended into violence as the group charged along New Street, close to the city’s main train station.

One onlooker said: “There were about 250 people in total, fighting and throwing bottles at each other.”

The disorder spilled onto the adjoining Bennetts Hill, a street lined with a number of pubs, popular with shoppers.

Dozens of riot police worked to contain the disturbance and a police helicopter hovered overhead.

West Midlands Police have confirmed that more than 20 people have now been arrested in two separate incidents.


British Fascists from English Defence League fith Israel flag


British Anti-Fascists and moslems


Welsh Defence League members burn an anti-Nazi flag in Swansea

Read more: http://www.dailymail.co.uk/home/moslive/article-1238213/This-England-On-trail-English-Defence-League.html#ixzz0u1Z0fAWuhttp://www.dailymail.co.uk/news/article-1212831/Tensions-threaten-boil-right-wing-extremists-anti-fascist-protestors-clash-outside-London-mosque.html

And the racist, anti-Muslim chanting?

“If a dog got kicked, would you expect it bark or lodge an official complaint? You can’t expect everybody to be an articulate, middle-class intellectual. You have a bunch of people here who are no longer represented by the Government. They are ignored and used and abused, and relegated to second class status by an ideology which is racist.”

The BNP has designated the EDL a “proscribed organisation” but, according to the anti-fascist magazine Searchlight, that is standard practice for the party when attempting to establish 'deniability’.

“There should be no underestimating the potential damage this disorder can cause,” says Nick Lowles, the magazine’s editor. “We only have to remember the events of 2001 to see how the actions of small groups of white racists triggered three riots which ripped apart communities and catapulted the British National Party into national prominence.”

Back in the clandestine EDL gathering in Luton, they had brought along a black shirt to burn as well - in response to an attack by John Denham, the communities secretary, who had likened the League to Oswald Moseley’s Blackshirts.

The rule, though, is: never perform with children, animals or Nazi flags. Try as the man with cigarette lighter might, the flag stubbornly refused to ignite, hanging down in its embarrassing entirety, barely smouldering at the edge. Even the boys of the EDL couldn’t resist a laugh at this public relations cock-up. Eventually, one of their number seized a can of petrol and - whoosh! - up it went.

“There are no racists or fascists in the English Defence League,” said one. “We are black and white, united. The proof is in the pudding.”

The 'pudding’ being the black members present, none of whom appeared entirely clear why they were here. Questions about their reasons for affiliating with the EDL raised only mumbled answers. The statements read out by the ringleaders were a shade more eloquent.

“The word fascist has been bandied about without any evidence of us being so,” said one. “This we see as an irresponsible act. Leave us to peaceful protest - our democratic right.”

Tommy continued: “We have been labelled as Nazis and racists, but we are not. The easiest way for the Government and the Islamic community to deal with this problem is to label us as Nazis.”

Why the intimidating paramilitary-style balaclavas?

“Every town that has an Islamic community has a group of mad-mullah extremists.”

Another leading member, who uses the name Howard, has said that the “main focus” of his job in the group is to remove racist comments from its message board, such is the number of offensive views it attracts.

This week dozens of group members were also told by the leadership to remove themselves from an anti-Muslim internet group which had as its logo a montage of Osama bin Laden and a monkey.

The EDL, according to Tommy, had 3,700 members. Membership cards would soon be issued and yearly subs charged. The aim was to force people like Anjem Choudary, founder of two banned Islamist groups, from campaigning on the streets of Britain. Faced with the possibility of violence during his appearances, the Government would eventually be forced to act.

The threat posed to public order by groups such as the EDL is not yet clear, but it is not only ad hoc, internet-generated groups that pose a risk. In the last 18 months, two Far Right extremists have been have been convicted of planning bomb attacks against Muslim targets. Both were 'lone wolves’ - men who had built crude explosive devices alone in their homes - and who were caught purely by chance by officers investigating other offences. Others may be out there, their views fed by Far Right propaganda on the web.

Luton has already had a taste of such amateurish, yet potentially lethal, terrorism. In May, the Islamic centre in Bury Park Road, one of the more liberal Muslim institutions in Luton, was fire-bombed.

Farasat Latif, secretary of the centre, said a number of threats from extremists had been received. “People say for the first time that they feel vulnerable,” he said.

Robinson sees it differently. “Everybody is treading on eggshells all the time, trying not to offend the Islamic community,” he said, as his boys headed into the darkness.

“How do you think it went?” he asked later, in a text message, about the flag burning. It seemed better not to answer.

The EDL had eventually managed to get its Nazi flag to go up in flames. The question is whether it can ignite racial and religious tensions in Britain’s Muslim enclaves.

http://www.telegraph.co.uk/news/6284184/The-English-Defence-League-will-the-flames-of-hatred-spread.html
 ''I can accept failure, but I can't accept not trying''
EVL EVL
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Iisraeli valitsus nõuab uutelt kodanikelt ustavusvannet

In reply to this post by EVL
Iisraeli valitsus nõuab uutelt kodanikelt ustavusvannet  

Jälle annab Iisrael rahvusriikidele eeskuju. Kahjuks selle asemel, et temalt eeskuju võtta, kuuleme me ainult kohitsetud europedede kiunumist. Das ist Untergeng!
 ''I can accept failure, but I can't accept not trying''