Euroopa enesetapp

Posted by EVL EVL
Options
Hiljutises Areenis kiidab Juhan Ulfsak, kuidas Kristian Smedsi etenduses “Mental Finland” tapetakse võõrtööjõudu ja luuakse natsipäkapiku kujundeid. Meie staarnäitleja näib end tundvat märtrina, kes kunstniku võõrandamatu eneseavaldamisõiguse eest võitleb. Paraku pole tal vähimatki ettekujutust sellest, mis tunne oleks elada teadmisega, et nii Eestis kui Soomes on fanaatikul temale mõeldud kuul juba mausrisse tõmmatud. Päriselt, mitte piltlikult.

Kas meie vasakpoolitsev staar oleks sama laia irvega laval ka siis, kui tema ainus šanss ellu jääda oleks ööpäevane ihukaitse? Aga tema õnneks on vastikus Soomes ja Eestis sõna- ning väljendusvabadus üleüldiselt aktsepteeritud.

Seevastu Euroopa liberaalseimas riigis Hollandis on fanaatikute sihtmärgiks iga aktiivsem ühiskonnategelane, kes söandanud kritiseerida islamit või väljendada rahvuslikke vaateid. Homost Pim Fortuyni tappis hullunud loomaõiguslane, Theo Van Goghi mõrvas moslemiradikaal. Islamist kriitilise filmi teinud Geert Wilders, kes hiljuti sai moslemite mässuähvarduste tõttu sissesõidukeelu Inglismaale, ja usku vahetanud eksmoslemist naisõiguslane Ayaan Hirsi Ali on ellujäämiseks ööpäevase politseivalve all.

Kustumatu enesepõlgus ja -vihkamine, millega Lääne kultuurieliit on tegelenud alates ­Jean-Paul Sartre’ist (“eurooplase mahalaskmine on kaks lindu ühe hoobiga, tapad rõhuja ja rõhutava samaaegselt”) ja Susan Sontagist (“valge rass on ühiskonna vähk”), on tekitanud olukorra, kus islami kritiseerimine toob kaasa meeletu kisa ja tapmisähvardused (vt Taani karikatuuride juhtum). Kristlust, valget rassi ja Läänt tervikuna võib aga sõimata ja mõnitada ükskõik kui jõhkralt, mingit reaktsiooni ei järgne. Pärast 9/11 lasid londonlased alandlikult toimuda demonstratsioonidel bin Ladeni toetuseks, kus ähvardati “Europe your 9/11 will come”, ja 2005 saigi London oma terrorilaksu kätte. Üksainus kuritegu, kus põliselanik peksab immigranti, toob kaasa ülemaailmse meediakisa. Seevastu sada kuritegu, kus immigrandid ründavad põliselanikke, vaikitakse maha. Ja vastava paragrahvi järgi neid ei kvalifitseeritagi.

Sest rassistlik saab olla ju ainult valge, mitte mingil juhul moslem ega tumedanahaline.

Kõik pole muidugi ainult meedias ja intellektuaalides kinni. Euroopa põlisrahvused on ise loobunud sünnitamast – ka Eestis kinnitab Mele Pesti, et vääramatute inimõiguste seas võiks olla üks, mis lubab igal inimesel otsustada, kas ta tahab järglasi. Paha lugu, sest tulevases Euraabia Sultanaadis šariaadiseaduste järgi ei naudiks ta enam eriti mingeid õiguseid.

Kui konfliktipiirkonnast (Iraak, Kosovo, Somaalia) tuleb Euroopasse immigrant, saab ta siin asüüli ning abiraha, töölkäimist ei nõuta. Kui kõik kandikul kätte tuuakse, siis hakkab igaüks eeldama, et kandikud peavad olema järjest suuremad ja külluslikumad. Kui pole – rassistlik diskrimineerimine! Pole ime, miks Rootsis, Euroopa hoolitsevaima pagulaspoliitikaga maal on täiesti levinud immigrantide rõõmus ja agressiivne terror põliselanike kallal. “Meile meeldib rootslasi peksta,” räägivad Malmös Rosenborgi linnajao mosleminoored ajalehtedele avalikult.

“Nad on nii arad, annavad meile kõik oma asjad.” Külalised elavad edasi nagu kodumaal, tugevama õigusega.

Juba Solženitsõn kirjutas “Gulagi arhipelaagis”, kuidas paar üksikut blatn oid said NSVL vangilaagrites võimu viiekümne poliitvangi üle. Sest mitte ükski poliitvang ei olnud nõus vajaduse korral elu ja surma peale blatnoiga võitlema, isegi mitte kambas. Pealegi oli teada, et poliitvangid mõistetakse igas kakluses alati süüdi ja pannakse kartsa. Täpselt nagu praegu lüüakse Lääne-Euroopas iga rahvuslane meedias risti kui nats. Ka Eesti on arenemas sinnapoole, Mart Laari juba sõimatakse igas teises vasakpoolses artiklis vihjamisi fašistiks.

Euroopa sotsialistide ja islamistide liidus näevad viimased esimesi kui kasulikke idioote. Kuidas saabki teisiti näha tegelasi, kes ühest küljest toetavad aktiivselt naiste ja homode õigusi ning püüavad samas saada võimalikult palju õigusi agressiivsetele islamistidele, kes esimesel võimalusel need õigused vägivaldselt likvideerivad. Ei saa öelda, et islam hävitaks Euroopat. Euroopa hävitab ennast ise. See on enese eutanaasia, väsimus elust.

Mis on lahendus – ma ei tea. Lääne-Euroopa suhtes puudub mul ausalt öeldes igasugune optimism. Inglismaal anti juba šariaadikohtule ametlikud õigused moslemite tsiviilasjade lahendamiseks, mitmes Euroopa riigis on teatud linnaosad juba autonoomsed kalifaadid, kuhu politsei, tuletõrje ega kiirabi ei julge oma jalga tõsta. Ja fakt on see, et taandareng aina kiireneb. Immigrandid ei võta üle kohalike kombeid, nagu USAs vähemalt mingil määral võetakse. Vastupidi, Euroopa metropolide tänavad on muutumas Kolmandaks Maailmaks.

Rootsis on vägistamiste arv plahvatuslikult kasvanud ja kuigi meedia sellest vaikib, teavad ohvrid üsna hästi, mis kultuuriruumist kurjategijad pärinevad. Nii Londoni kui Pariisi linnaosades on sunnitud noored valged tüdrukud katma oma nägusid, et mitte rünnakute osaliseks saada. Brüsselis on üle 50 protsendi sündinutest moslemipäraste eesnimedega.

Immigrantide hulgas pole feministe, kes emotsionaalselt õhkaksid, kuidas paha riik vägivaldselt emadust peale surub. Meid ootab ees jumalate surm. Kaovad rahvad, kes heas või halvas usus lõid moodsa maailma.

Võib-olla ongi see kõik ajalooratta paratamatu ringkäik, uue tumeda aja saabumine, nagu hävines dekadentlik Rooma impeerium. Konservatiiv Mark Steyn ütleb looduskaitsjate üle muiates: “Kui sa oled kivi või puu, elad sa aastal 2029 üpris lahedalt. Need on rootslased, itaallased ja teised Euroopa põlisrahvused, kes seisavad silmitsi hävingu ja oma areaali kadumisega.” Eks näis, kas sama juhtub eestlastega.NB!

1960 oli valgete osakaal maailma rahvastikust 27,98%
2010 on valgete osakaal maailma rahvastikust 16,43%

teadlased ennustavad:

2020 on valgete osakaal 14,72%
2030 on valgete osakaal 13,27%
2040 on valgete osakaal 11,97%
2050 on valgete osakaal 10,84%
2060 on valgete osakaal 9,76%

Levinud on arusaam, et kollased sigitavad valged välja, see on ekslik.
Täna on ida aasia rassi (hiina, jaapan, korea jne) 23,24% + 8,76% kagu aasia (tai, vietnam jne). Ennustuste järgi 2060 on ida aasia 16,77 + kagu aasia 8,09%. Seega Hiina ühe lapse poliitika kannab vilja ja rahvastik on kontrolli all.

Kontrolli alt aga väljuvad populatsioonid kesk aasia ja aafrika riikidest. Juba tänaseks on väljunud. Näiteks Nigeris on ühe naise koha 7,45 last
Afghanistanis 7,48 last, Burundis 6,80 last ja võrdleme nüüd Euroopat: Eestis on ühe naise kohta 1.39 last, Rootsis 1.53 ja Soomes 1.7.

See tähendab, et me oleme negatiivses iibes. Kui arvestada, et positiivne iive oleks ikkagi 2+ last naise kohta, et toodab vähemalt ühe inimese endale lisaks.

2060 on domineerivaks rassiks teadlaste väitel kesk aasia (India, Afganistan, Iraan, Pakistan jne) ja negriidne rass. Lisaks on suur hulk inimesi määratlemata rassiga, kes on erinevate rasside vahepealsed.

Eriti suur kaotus on valgetele inimestele aga sünnituseas naiste abiellumine teisest rassist isenditega. Usun, et selline rassistlik seadus võib isegi kunagi käiku minna kus hakatakse selliseid kokkuheitmisi keelama. Siis kui valgete arvukus on kriitilise punktini jõunud. Paraku võib see aga hilja olla. Kuna see on süvenev tendents siis valgete kadumise kiirus ainult suureneb ja reaalselt võib olla 2060 hoopis hullem olukord kui teadlased täna seda ennustavad. Suur osa noori ja meie lapsi võib olla määratlemata rassi ja teise maailmavaatega kui meie oleme seda tänani harjunud olema.

eestlane. komm Postimees.ee

8 Comments

classic Classic list List threaded Threaded
EVL EVL
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Euroopa enesetapp

Oma kodus on vist päris huvitav "tänulikelt immigrantidelt" peksa saada? Paraku see on Euroopas üsna tavaline ja levinud.

 ''I can accept failure, but I can't accept not trying''
EVL EVL
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Euroopa enesetapp

In reply to this post by EVL
Wilders: probleemsed moslemid Euroopast välja

www.DELFI.ee
15. juuni 2009 23:38
               
Islamivastaste sõnavõttude poolest tuntud Hollandi poliitik Geert Wilders avaldas arvamust, et kõik Euroopas probleeme põhjustavad moslemid tuleks kodakondsusest ilma jätta ja Euroopa Liidust välja saata.

Wildersi sõnul ei ole islam religioon, vaid totalitaarne ideoloogia, mis ohustab kõike, mida eurooplased omaseks ja väärtuslikuks peavad, vahendavad ERR Uudised “Aktuaalset kaamerat”.

Suurbritannia konservatiivne parlamendisaadik, moslem Nassir Khadir ütles tema avaldust kommenteerides, et Wildersil on õigeid tähelepanekuid, kuid ta pingutab neid esitades siiski üle.
 ''I can accept failure, but I can't accept not trying''
Urmas Urmas
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Euroopa enesetapp

In reply to this post by EVL
Wilders on paljugi öelnud. Näiteks UK poolse riiki mittelubamise tühistamisele pühendatud intervjuus ütles ta, et islam on paha-paha kuna ei salli seksuaalvähemusi (e.k pederaste). Israeli imeliseks maaks nimetamine tundub selle kõrval mitte-midagi-erilist.
EVL EVL
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Euroopa enesetapp

In reply to this post by EVL
Wildersi välimus on tõesti vägagi gay. Samuti olevat ka Jörg Haider homo olnud (vt. http://www.guardian.co.uk/world/2000/mar/24/austria.kateconnolly . Ega see polegi siin peamine. Peamine on, et inimene on ära tabanud Euroopa rahvuslaste ühe peamise ohu - immigrandid (eriti moslemid).

Homod võivad oma õigusi nõuda, kuid neile ei peaks järele andma. Kuid kahjuks "europoliitikud" annavad kõigile järele, kuid mitte euroopa rahvuslastele. Kahjuks.
 ''I can accept failure, but I can't accept not trying''
EVL EVL
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Euroopa enesetapp

This post was updated on .
In reply to this post by EVL

MASENDAV Euroopa pidurdamatu allakäik! Miks kurat küll moslem ei taha elada moslemi riigis? Miks ta raibe ronib valge inimese sekka? Selleks, et siin ei ahista sind keskaegsed islami seadused, siin saab abiraha ja oma õigusi nõuda. Vat seda kõike moslemiriikides ei ole. 

 ''I can accept failure, but I can't accept not trying''
mõelda on vaja! mõelda on vaja!
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Euroopa enesetapp

In reply to this post by EVL
Eks selleks ronib, et juudid näitasid eeskuju kuidas oma Talmudi-seadustega võõra rahva hulgas elada ja selle eest veel 'kahjutasuna' pealemakstud saada.
Alati tasuks uurida millisest rahvusest olid need multikultuuri peaideoloogid, kes hüüatasid: 'et aussvits enam kunagi ei korduks!'
EVL EVL
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Kirikute põletamisest (mängult) ja Jumala mõnitamisest (naljaga pooleks)

This post was updated on .
In reply to this post by EVL
Kristluseviha — ainuke sallitud vihkamise vorm?

Varro Vooglaid, Helsingi Ülikooli õigusteaduskonna doktorant, www.DELFI.ee
17. november 2009 02:00

               
Mõne nädala eest tõid Asko Künnap ja Andrus Kivirähk välja tänaseks juba tuhandeid müünud ja nii müügirekordeid purustanud lauamängu, milles on üheks punktide kogumise võimaluseks kirikute põletamine ja kloostrite rüüstamine.

Kui mõned kristlased väljendasid kristluseviha ka luuletustesse valanud Künnapile mänguga seoses pahameelt, vastas viimane põlglikult, et „tegelikult ei ole mul mitte midagi sakraalsete arhitektuurimälestiste vastu, sest neid saab lõppeks kasutada kontserdisaalide, muuseumide või kõrtsidena.“

Kristluseviha — ainuke sallitud vihkamise vorm?

Ei ole raske arvata, mis juhtuks, kui keegi levitaks lauamängu, milles saaks punkte nt homoklubide rüüstamise või sünagoogide põletamise eest. Suure tõenäosusega langeksid mängu autorid avalikkuse põlu alla ning avalik võim käsiks üllitise müügilt kõrvaldada.

Ei ole sugugi välistatud, et prokuratuur algataks mängu autorite ja levitajate suhtes karistusseadustiku §-le 151 (vaenu õhutamine) toetudes krimininaalmenetluse. Erinevalt homo- ja juudivihast näib kristluseviha olevat aga igati sallitud ja sellega nõustumine või leppimine isegi nn avatud mõtlemisega kultuursete inimeste ringi kuulumise tingimus.

Lauamängu turuletoomisest möödus napilt paar nädalat, kui raamatupoodidesse ilmus suure triumfiga (kuhjadena kõige nähtavamale kohale) Andrus Kivirähki poolt Jumala nime all avaldatud jutukeste kogumik „Jumala lood“. Raamat sisaldab lugusid, mille avaldamise läbi on Eesti Päevaleht juba viie aasta vältel võimaldanud hr Kivirähkil Jumala ja kristlaste üle irvitamise kirele anduda. Et Eesti Päevaleht on ka ussisõnade mängu peamiseks reklaamijaks, võib arvata, et koostööst saadud nauding on mõlemapoolne.

Vaevalt võib see mõtlevaile inimestele üllatusena tulla, et üleriigilise levikuga päevalehes regulaarselt Jumala kujutamine banaalselt ja labaselt päevapoliitilistel teemadel räuskava debiilikuna solvab kristlasi, kes usuvad, et Jumala nime ei või ilma asjata suhugi võtta, rääkimata Tema nimel rumaluste levitamisest.

Võib kui palju tahes seletada, et kitsarinnalised inimesed ei saa naljast aru vms, ent kultuurne inimene mõistab, et huumori ja teiste kõige sügavamate tõekspidamiste naeruvääristamise vahelt läheb selge piir ning et väärika käitumise eelduseks on hoidumine ka hulgast sellistest tegudest, mis ei ole seadusega keelatud.

Antikristlik programm

Nagu hr Kivirähki endagi sõnad mõista annavad, ei saa tema kristluse vastast tegevust seletada pelgalt labase huumorimeelega, hoolimatusega kaasinimeste suhtes või püüdlusega kas või teiste väärikuse riivamise hinnaga raha kokku kraapida.

Mõne päeva eest ajalehes Postimees avaldatud intervjuust („Kivirähki Jumal kaante vahel“, 3.11), milles Kivirähk nimetab end „Jumala lugudest“ puudutatuna tundvaid inimesi otsesõnu lollideks, järeldub, et end ateistina määratleva kirjaniku ettevõtmistel on põhimõtteliselt sügavam dimensioon.

Nimelt, vastates küsimusele, mis siiski ajendas „Jumala lugusid“ kirjutama, ütles hr Kivirähk avameelselt, et tema eesmärgiks on ei miski muu kui Jumala desakraliseerimine.

Muidugi on hr Kivirähk samavõrd võimetu Jumalat desakraliseerima kui inimest dehumaniseerima. Küll aga on tema võimuses aidata kaasa inimeste ja terve ühiskonna lahutamisele pühadusetunnetusest ja nõnda eksistentsi sügavama tähenduse hoomamisest, just nagu on tihti õnnestunud lahutada suur osa ühiskonnast põlatud ühiskonnagruppi kuuluvates kaasinimestes inimsuse nägemisest.

Kahjuks ei ole hr Kivirähki ja hr Künnapi kristlusevastased ettevõtmised ei originaalsed ega isoleeritud. Need kujutavad endast pikki aastakümneid Nõukogude Liidus valitsenud ja (eriti pärast selle lagunemist) Lääne-Euroopas hoogu kogunud trendide matkimist.

Nende tegevus on osake sellest „pluralismi“ ja „sallivuse“ vaimust, millest kantuna keelas Euroopa Inimõiguste Kohus sügavalt kristliku identiteediga Itaalia avalike koolide klassiruumides krutsifiksi eksponeerimise.

Kristlikust identiteedist lahtiütlemine

Muidugi võiks küsida, miks tahavad mõned aktivistid profaneerida teiste inimeste suhtumist Jumalasse. Vahest on tegu püüdlusega maandada isiklikke komplekse? Hirm kõige üleloomuliku ja selle tähenduse ees oma elus on Nõukogude okupatsiooni tõttu toimunud kultuurikatkestuse ja sellele võrsunud mõtestamata vabaduse kurb, kuid paratamatu tagajärg.

Teiselt poolt on teatud mõttes mõistetav ka hr Kivirähki soov kõneleda Jumalana, sest eks ole kaasaegne ühiskond paljuski seletatav paljude inimeste teadvustatud või teadvustamata püüdlusega asuda Jumala kohale, et olla ise kõige mõõduks ja oma tegemistes absoluutselt sõltumatu.

Milliseks saab üha enam kristlusele selga pöörava Euroopa nägu, seda näitab aeg. Samas võiks igaüks mõelda, milles seisneb meie identiteet eestlaste ja eurooplastena ning mis jääb meie ajaloolisest, kultuurilisest ja vaimsest identiteedist alles, kui sellest kristlus välja juurida. Kas mitte kultuuritult räuskav sovietlus, iseendasse sulgunud riiakas rahvuslus, hoolimatu mateeriakultuslik kapitalism, kõikelubav relativism ja lodev mõtestamata hedonism?

Oma identiteedilt kristliku kihi lõpliku mahakraapimise järel võime avastada, et see, mis alt välja tuleb, ei ole kaugeltki nii meeldiv, kui meile on tihti sisendatud.

Lõpetuseks tahaks loota, et ETV ja Kultuurkapital vähemalt teadvustavad, milliste suuremate ideoloogiliste programmidega nad end seovad, kutsudes hr Künnapi tippajal eetris ette kandma oma kristlusevihast läbiimbunud luuletusi või rahastades Jumala desakraliseerimise eesmärgist lähtuvate „Jumala lugude“ väljaandmist. Loodan, et nad teadvustavad ka kaasnevat vastutust.

Jah, eraldi võetuna tunduvad need väikeste asjadena, kuid nende märgiline tähendus suures pildis on kõike muud kui väike.


EVL: Lollikesed võitlevad ateismi, sallivuse ja sõnavabaduse eest, kuid tegelikult sillutavad sellega teed sallimatule islamile. Euroopa omad "kasulikud idioodid". Ise nad värisevad üksnes mõttestki mängust, kus kutsustaks üles mošeesid või sünagooge põletama või koraani-talmudi põletama. Ei seda nad ei julge. Lihtsam on avalikult demonstreerida oma masohhismi sajandeid islmi vastu sõdinud kiriku vastu.
 ''I can accept failure, but I can't accept not trying''
EVL EVL
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Euroopa enesetapp

In reply to this post by EVL
Kui moslemid (v)allutavad Euroopa, siis Eesti...?
06.02.2010  Priit Pullerits

Islamiusuliste arvu kiire kasv ja mõju suurenemine on ajanud Vana Maailma ärevusse. Siinmail on neid seni vähe. Probleeme veel ei ole.

Eesti islami koguduse juht Timur Seifullen ei tee saladust, et Soomest on käinud Eestis mitmeid moslemimisjonäre. Aga ükski neist pole talle, puhast eesti keelt rääkivale põlisele tatarlasele, põrmugi meeldinud.

Tüütud, agressiivsed ja tülikad – nii ütleb ta nende kohta. «Nutsu neil on, aga tolku neist pole,» lausub Seifullen. «Ainult ärritavad sind.»

Erinevalt muust Euroopast, kus islamiusuliste arv on viimastel aegadel jõudsalt kasvanud, eri andmeil koguni 20–24 miljonini, püsib Eesti moslemikogukond tilluke.

Kümne aasta taguse rahvaloenduse andmeil pidas Eestimaal end muhameedlaseks 1387 inimest (usuküsimusele vastamine oli vabatahtlik). Eesti islami kogudusel on liikmeid 1400 ringis. Samas pole kogudus seni midagi ette võtnud, et väljaspool Eestit kontakte otsida ja sedasi oma ridu kasvatada. Sest eales ei või teada, kelle otsa komistad.

Isegi mõningal nende endi seast, kes on avaldanud soovi mujal Euroopas moslemitega sidemeid luua, on siinsed usukaaslased soovitanud neist plaanidest loobuda. «Muidu saad endale jama kaela,» manitseb Seifullen, kes on hariduselt disainer.

Seni on Eesti Vana Maailma suunas vallandunud islamiimmigratsioonist puutumata jäänud. Olgu põhjuseks vastik kliima või olematu heaoluvõrk, jätkuvalt puuduv mošee või moslemiriikidega koloniaalsidemete puudumine. Kuid mujal Euroopas muutuvad islamiusulised aasta-aastalt üha nähtavamaks. Ja ka häälekamaks.

Kui Soomes on moslemeid 24 000 – ja neistki suurem jagu tatarlased – ehk pool protsenti elanikkonnast, siis nii Rootsis kui Taanis moodustavad nad rahvastikust juba kaks protsenti (resp 149 000 ja 88 000).

Lääne-Euroopas lähevad need protsendid veelgi suuremaks: Inglismaal 2,7 (1,65 miljonit), Šveitsis 4,3 (323 000), Saksamaal 5 (4 miljonit), Hollandis 5,7 (946 000) ja Prantsusmaal 6 (3,55 miljonit).

Väidetavalt on viimase kahe kümnendi jooksul toimunud Vanas Maailmas 90 protsenti rahvastiku juurdekasvust just islamiimmigratsiooni arvelt. Selle protsessi tulemusena on hakatud Euroopat tögama Euraabiaks ja moslemiradikaalidest pulbitsevat Inglismaa pealinna Londonistaniks.

Seifullen tunnistab, et araabia maadest Eestisse sisserände puudumine hoiab tal kui Eesti-kesksel inimesel südame rahuliku. «Tänase päevani ei ole me kogudusega pahandust olnud,» kinnitab ta, «ja ma pean seda oluliseks.» Sama ei saa mees öelda Soome kasvanud islamikogukonna kohta, kellega on tema sõnul tulnud ette juba parajalt sekeldusi.

Muutuv suhtumine
Veel hiljuti eelistas tolerantsuse diktatuurist ja vasaknaiivsest multikulturalismist nakatunud ilmalik Euroopa islamiusuliste pealetungi ees pilgu kõrvale pöörata. Ja tegi kõik, et isegi islami vaenulikumate tiibade esindajaile meele järele olla.

Nii mõnedki vasakparteid läksid sedavõrd kaugele, et loobusid sallivuse edendamise nimel koguni euroopalike liberaalsete väärtuste kaitsest. Liiati tuli sõimusõnana käibele uus mõiste, «islamofoobia», millega häbimärgistati igaüht, kes söandas moslemite vastu midagigi kriitilist öelda.

Ent viimasel ajal, mida nähtavamaks (ärge unustage Prantsusmaa burkadebatti ja 2005. aasta sügise tuliseid rahutusi), mida häälekamaks (vaadake internetiski kättesaadavat dokfilmi «Põrandaalune mošee» / «Undercover Mosque») ja mida sõjakamaks (meenutage terrorirünnakuid Londonis ja Madridis) on moslemid Euroopas muutunud, seda enam on hakanud põliseurooplased oma seniseid hoiakuid korrigeerima.

Juba tunamullused avaliku arvamuse uuringud näitasid, et pooled Saksamaa ja Hispaania elanikud suhtuvad moslemeisse negatiivselt. Ka mõni aasta tagasi Eestis läbi viidud küsitlusest selgus, et nii siinsed eestlased kui venelased suhtuvad kõige tõrjuvamalt mustanahalistesse ja moslemitesse. «Moslemifoobia on eestimaalastel olemas,» nendib viimane rahvastikuminister Urve Palo. «Arusaadav, sest nad on teise usuga ja nende väljanägemine on teistsugune.»

Hollandis, Austrias ja Inglismaal on valimistel saatnud varasemast suurem edu jõude, kes on kuulutanud oma positsiooni islami pealetungi vastu. Mitmed riigid, sealhulgas Taani, kes sai viis aastat tagasi tunda islamimaailma valulist survet pärast prohvet Muhamedi karikatuuride avaldamist ajalehes Jyllands-Posten, on ust uusimmigrantide ees rohkem koomale surunud. Isegi Türgi pole Euroopa Liitu enam kaugeltki nii teretulnud nagu alles paari aasta eest.

Teistsugune tulevik
Euroopa hirme on süvendanud asjatundjate heidutavad prognoosid. Briti ajaloolane, Harvardi ülikooli professor Niall Ferguson on hoiatanud, et Vahemere-lähedased moslemi ühiskonnad koloniseerivad vananeva Euroopa. Ameerika tunnustatud ajakirjanik Christopher Caldwell on väitnud, et enesekindel islam kehtestab oma tahte ebakindla ja relativistliku Euroopa kultuuri üle.

USA diplomaat Timothy Savage on ennustanud, et kui senised arengud jätkuvad, ei pruugi mõte moslemite enamusest Lääne-Euroopas olla sugugi liialdatud. Kanada poliitkommentaator ja kultuurikriitik Mark Steyn on pakkunud, et pooleteise kümnendi pärast moodustavad moslemid 40 protsenti Vana Maailma rahvastikust.

Need on tõsised avaldused, mis otseselt Eestit ei puuduta, ent sellegipoolest märgivad siinsed asjatundjad, kellelt Eestis moslemite teemal kommentaari paluda, et tegemist on äärmiselt delikaatse teemaga, mis nõuab sõnade hoolikat valimist.

Igatahes pole mingi saladus, et kaitsepolitsei ei vaata radikaalsete ja negatiivsete mõjude Eestist eemale hoidmise nimel siinsest moslemikogukonnast mööda. Terrorismi ennetamisega tegeleva büroo juht Peeter Oissar ei saa lubada endale arvamust, et Eesti moslemikogukond võiks jääda puutumata neist arengutest, mis on muu Euroopa viimasel ajal närviliseks teinud. Ehkki ta lisab, et seni pole infot, mis näitaks, et islamiradikaalid ja -terroristid Eesti vastu huvi tunneks.

Kuigi Eestisse on tekkinud Saudi Araabia islamiorganisatsiooni toetusel islamikeskus, pole Oissari sõnul hetkel alust kahtlustada, nagu oleks see huvitatud radikaalse islamiusu levitamisest. Küll aga näitab selle keskuse teke väliste mõjude kasvu ja levikut, lisab ta.

Vaimuliku vastuväited
Eesti islami koguduse liige mufti Ildar Muhhamedžin, kes on viis aastat õppinud Saudi Araabias Medinas islami ülikoolis, usub, et kui Eesti majandusel hakkab paremini minema, hakkab ka islamiriikidest siia rohkem inimesi saabuma. Aga ta ei pea põhjendatuks neid kartusi, mis Euroopas viimasel ajal seoses moslemitega võimust on võtnud.

Tema hinnangul on jutud moslemite ohust Euroopale ja euroopa kultuurile kunstlikult tekitatud ja ülespuhutud probleem. Neilt, kes heidavad ette, et moslemid ei taha lõimuda, küsib ta vastu, kas integreerumiseks tuleb tõesti loobuda oma usutavadest.

Neilt, kes kritiseerivad, et moslemid säilitavad oma liiga silmapaistvat kultuurilist eripära, pärib ta vastu, kas Euroopas peavad tõesti kõik muutuma ühesuguseks, nagu sellest unistati NSV Liidus. Ja neilt, kes pahandavad, et moslemiperedes on palju enam lapsi kui keskmises Euroopa peres, küsib ta, kes keelab neil rohkem lapsi saamast.

Ent ajakirjandusse paisatud sõnadest, tulgu need Muhhamedžini või Seifulleni suust, ei maksa järeldada, et kogu tõde ongi nähtaval. Tegelikult on islamikogukonda mittekuulujail võimatu teada saada, mis elu fassaadi taga käib. Võib-olla teab seda kapo, aga kapo ei ütle.

Ütleb Oissari suu läbi vaid niipalju: «Peame hoidma joont, et see kogukond, kes meil on ajalooliselt tekkinud, jääks oma mõõdukusega siin mõjuvamaks. Nendega ei ole probleemi. Probleem on see, kui tulevad mõjud väljastpoolt.»

Eesti moslemid

Rahvuse järgi*:

Tatarlased 754
Eestlased 83
Venelased 79
Ukrainlased 6
Juudid 3
Valgevenelased    2
Poolakad 1
Sakslased 1
Muud rahvused 455
Rahvus teadmata 3
Kokku 1387

* 2000. aasta andmed (värskemad andmed puuduvad)
Allikas: statistikaamet

http://www.postimees.ee/?id=220950
 ''I can accept failure, but I can't accept not trying''